strona domowa
strona domowa
Spotkania opłatkowe w Parafii Jodłówka
środa, 01 lutego 2017 11:27

W miesiącu styczniu odbywało się wiele spotkań opłatkowych na terenie Gminy Pruchnik. Były to m.in. spotkanie powiatowe sołtysów, opłatki strażackie, odbyły się także spotkania opłatkowe w Parafii Jodłówka, które odbywają się już po raz trzeci.

Inicjatywę spotkań opłatkowych w poszczególnych miejscowościach parafii zapoczątkował Proboszcz - Ks. Jerzy Jakubiec.
W spotkaniach uczestniczyli mieszkańcy danych miejscowości, przedstawiciele różnych instytucji i stowarzyszeń, przedstawiciele władz samorządowych z terenu gminy jak i powiatu.

Pierwsze z nich odbyło się 8 stycznia w Jodłówce-Parcelacji. Podczas tego spotkania gościnnie wystąpili rodzice dzieci niepełnosprawnych uczęszczających do PSOUU koło w Jarosławiu. Następne 22 stycznia w Jodłówce, a ostatnie 29 stycznia w Świebodnej.

Ze względu na to, że każdy kto tylko chciał mógł włączyć się zarówno w organizację jak i udział była to świetna okazja do wspólnego spotkania mieszkańców w każdym wieku, do wspólnego kolędowania, a tym samym podtrzymywania lokalnej kultury i tradycji.

Na spotkaniu w  Świebodnej oprócz wspólnego kolędowania, czy występu młodzieży z RAM-u, która również występowała na spotkaniu w Jodłówce, odbył się występ „lokalnych aktorów” członków Stowarzyszenia Tradycja i Rozwój ze Świebodnej obrazujący w humorystyczny sposób „najnowszą historię” Sanktuarium MBP w Jodłówce. Pomysłodawcą oraz prowadzącą spotkanie była Pani Bożena Majchrowicz – Prezes Stowarzyszenia.

 

 

  Wejscia: 900