strona domowa
strona domowa
Święto Konstytucji i Dzień Strażaka w Pruchniku!
środa, 03 maja 2017 19:43

W dniu 3 Maja br w Pruchniku odbyły się obchody Święta Konstytucji 3 maja połączone z Gminnymi obchodami Dnia Strażaka. Tradycyjnie uroczystość rozpoczęła Msza Św. w intencji strażaków oraz ich rodzin sprawowana przez Ks. dziekana Piotra Kandefera, a po niej uroczysty przemarsz na cmentarz komunalny w Pruchniku, gdzie poświęcona i odsłonięta została tablica upamiętniająca zmarłych strażaków z Parafii Pruchnik. Po złożeniu kwiatów i zniczy pod tablicą, delegacja lokalnych władz na czele z Burmistrzem Wacławem Szkołą oraz przedstawiciele strażaków złożyli także wiązanki pod Pomnikiem Grunwald w Pruchniku.

Uroczysty Capstrzyk z okazji Dnia Strażaka odbył się na Pruchnickim Rynku. Dowódca uroczystości druh Krzysztof Zaleski złożył meldunek Burmistrzowi Pruchnika Wacławowi Szkole rozpoczynając uroczystość. Przy dźwiękach Hymnu Państwowego w wykonaniu Orkiestry Dętej z Pruchnika wciągnięto Flagę Państwową na maszt, wręczono medale i odznaczenia dla zasłużonych strażaków.

Odznaczeni zostali:

Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa:
1)    druh Stanisław Buryło  - OSP Jodłówka 
2)    druh Henryk Zabój - OSP Rozbórz Długi
3)    druh Kazimierz Podolak - OSP Rozbórz Długi


Srebrnym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa:

1)  druh Michał Szkoła - OSP Jodłówka

Brązowym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa:
1)    druhna Katarzyna Wrzuszczak - OSP Pruchnik I
2)    druh Rafał Brzozowski -  OSP w Rozborzu Długim


Oznaką Strażak Wzorowy:

1)    druh Mateusz Mielniczek - OSP Rozbórz Długi
2)    druh Sylwester Dziki - OSP Rozbórz Długi

Była to okazja do wyrażenia słów uznania, szacunku i podziękowania dla strażaków ochotników z Gminy Pruchnik za ich bezinteresowną, trudną i pełną niebezpieczeństw służbę. Głos zabrał zarówno Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Pruchniku druh Marian Romanik jak i Burmistrz Pruchnika Wacław Szkoła.

 

 

 

  Wejscia: 1485