strona domowa
strona domowa
To już 19 lat … Kolejna rocznica śmierci zamordowanego gen. Marka Papały
wtorek, 27 czerwca 2017 07:09

Już po raz dziewiętnasty od tego tragicznego wydarzenia, na cmentarzu w Pruchniku przedstawiciele Policji oraz władz samorządowych w rocznicę śmierci uczcili pamięć o zamordowanym, 25 czerwca 1998 r., Komendancie Głównym Policji gen. Marku Papale.

W tym dniu najbliższa rodzina – ojciec Jan i siostra Krystyna, Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, Komendy Powiatowej w Jarosławiu, Posterunku Policji w Pruchniku oraz przedstawiciele władz samorządowych zarówno powiatowych jak i gminnych zmówili modlitwę, którą poprowadził ks. Marek Buchman – duszpasterz z KWP w Rzeszowie oraz oddali hołd rodakowi Pruchnickiej ziemi. Policjanci z KW Policji w Rzeszowie pełnili wartę honorową przy grobie, złożono także wiązanki i zapalono znicze.

Wśród przedstawicieli poszczególnych szczebli Policji i władz samorządowych obecni byli m.in.:

  • nadinspektor dr Krzysztof Pobuta - Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie wraz z zastępcami,
  • mł. insp. Henryk Moskwa - Komendant Powiatowy Policji w Jarosławiu,
  • asp. szt. Wojciech Mikłasz – Kierownik Posterunku Policji w Pruchniku – składający wiązankę w imieniu żony oraz córki generała,
  • Józef Szkoła – Wicestarosta Jarosławski,
  • Wacław Szkoła – Burmistrz Pruchnika,
  • Robert Grządziel – Sekretarz Gminy Pruchnik.

Komendant Wojewódzki nadinspektor dr Krzysztof Pobuta podkreślił, że tragicznie zmarły generał M. Papała był człowiekiem wybitnym i zasłużonym, nie tylko dla lokalnego środowiska, ale także dla polskiej Policji, dlatego pamięć o nim jest ciągle tak żywa i widoczna poprzez udział nie tylko przedstawicieli policji, ale także władz samorządowych, zarówno gminnych jak i powiatowych. W swoim wystąpieniu Komendant podkreślił również jak ważne jest wyjaśnienie wszelkich okoliczności zdarzenia oraz odnalezienie sprawców.  

  Wejscia: 1637