strona domowa
strona domowa
Uroczystość wręczenia stypendiów Burmistrza Pruchnika o charakterze motywacyjnym
piątek, 30 czerwca 2017 06:30

27 czerwca 2017 roku w Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Pruchniku odbyło się uroczyste wręczenie motywacyjnych Stypendiów Burmistrza za rok szkolny 2016/2017 r. dla uzdolnionych uczniów szkół podstawowych i gimnazjów w Gminie Pruchnik.

Stypendia zostały przyznane w ramach „Programu wspierania edukacji uzdolnionych uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Gminy Pruchnik” przyjętego uchwałą Nr VI/38/2015 Rady Miejskiej w Pruchniku z dnia 27 kwietnia 2015 roku.
Uroczystego wręczenia stypendiów dokonał  Burmistrz Pruchnika - Wacław Szkoła,  Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Pruchniku - Katarzyna Kos, radni Rady Miejskiej w Pruchniku - Zbigniew Zając i Bolesław Sosnowski oraz Alicja Chmielecka – Inspektor ds. oświaty Urzędu Miejskiego w Pruchniku. Wśród zaproszonych gości byli radni Rady Miejskiej w Pruchniku, dyrektorzy szkół, uczniowie, rodzice oraz mieszkańcy Gminy Pruchnik.

Uroczystość poprowadził Dyrektor CKSiT w Pruchniku - Krzysztof Łuc. Imprezę uświetniły występy artystyczne: uczennicy ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Pruchniku, przygotowane przez  Alinę Szykułę, występy uczniów z Publicznej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Pruchniku w tym: występ akordeonistów przygotowany przez  Krzysztofa Burego, występ gitarzystów przygotowany przez Krzysztofa Skoczyńskiego, saksofon przygotowany przez Jarosława Szupera przy akompaniamencie Wojciecha Styś oraz występy Zespołu instrumentalno-wokalnego z Gimnazjum Publicznego w Pruchniku przygotowanego przez Agnieszkę Błachutę.

Uroczystość wręczenia stypendiów przygotowała przewodnicząca Komisji Stypendialnej - Katarzyna Kos natomiast za obsługę administracyjną odpowiedzialna była Alicja Chmielecka.


Motywacyjne Stypendium Burmistrza otrzymali następujący uczniowie:


W kategorii: za wybitne wyniki w nauce:

  1. Wiktoria Pich VI A -   SP Nr 1 w Pruchniku
  2. Robert Olejarz V A -   SP Nr 1 w Pruchniku
  3. Kinga Lepiarz VI b -   SP Nr 1 w Pruchniku
  4. Filip Szczepański VI B  – SP Nr 1 w Pruchniku
  5. Emilia Więcław VI A - SP Nr 1 w Pruchniku
  6. Weronika Stetsiv V  - SP Nr 2 w Pruchniku
  7. Karol Kubicki  V  - SP Nr 2   w Pruchniku
  8. Aleksandra Zając VI - SP  w Jodłówce
  9. Oliwia Serafin V  - SP w Jodłówce
  10. Julia Kubas VI -  SP w  Kramarzówce
  11. Hubert Czuba  V   - SP w Świebodnej
  12. Daniel Bielka V  - SP w Świebodnej
  13. Michał Nykiel V  - SP w Świebodnej
  14. Kamila Kwaśniak IIIA  –  GP w Pruchniku
  15. Paulina Jarosz  III C - GP w Pruchniku
  16. Budziński Maciej IIA - GP w Pruchniku
  17. Patrycja Kubas III B - GP w Pruchniku
  18. Sylwia Pieniążek III C  - GP w Pruchniku
  19. Aleksandra Stańko IA  - GP w Pruchniku
  20. Magdalena Hordyńska IA  - GP w Pruchniku
  21. Paweł Parawa III D  - GP w Pruchniku
  22. Martyna Łuc III C – GP w Pruchniku


W kategorii za wybitne osiągnięcia naukowe w konkursach przedmiotowych na szczeblu wojewódzkim:

  1. Beata Olejarz – ucz. kl. II C GP w Pruchniku
  2. Szymon Pupka – ucz. kl. III C GP w Pruchniku
  3. Jakub Kwaśniak- ucz. kl. V B SP Nr 1  w Pruchniku
  4. Marek Golba  II C  GP w Pruchniku
  5. Michał Pich  III C  GP w Pruchniku
  6. Aleksandra Chmielecka  III A  GP w Pruchniku

 

Za wybitne osiągnięcia w konkursach artystycznych na szczeblu ogólnokrajowym i międzynarodowym:

  1. Mikołaj Wańkowicz – ucz. kl. III Publicznej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Pruchniku
  2. Joanna Jamrozik –ucz. kl. III  Publicznej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Pruchniku
  3. Paweł Furman ucz. kl. III Publicznej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Pruchniku
  4. Seweryn Maj ucz. kl. II Publicznej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Pruchniku

 

Za wybitne osiągnięcia sportowe na szczeblu międzynarodowym i ogólnokrajowym:

  1. Przemysław Kubas  - ucz. kl. IIE GP w Pruchniku
  2. Wiktor Pich – ucz. kl. III C  GP w Pruchniku
  3. Marcin Wojciechowski  –ucz. kl. III B GP w Pruchniku
  4. Dominik Dietrich –ucz. kl. III A GP w Pruchniku
  5. Jarosław Kochanowicz –ucz. kl. III D GP w Pruchniku
  6. Karol Mikłasz  –ucz. kl. II E GP w Pruchniku
  7. Bartłomiej Norek –ucz. kl. I B GP w Pruchniku
  8. Patryk Rabczak –ucz. kl. III B GP w Pruchniku
  9. Kacper Szmuc – ucz. Kl. III C GP w Pruchniku

 

Za wybitne osiągnięcia sportowe na szczeblu wojewódzkim:

  1. Martyna Kurasz -  ucz kl. II E GP w Pruchniku
  2. Klaudia Łuc - ucz. kl. I B GP w Pruchniku
  3. Faustyna Kubas  - ucz. kl. I A GP w Pruchniku
  4. Norbert Grochoła  - ucz kl. III A – GP w Pruchniku
  5. Norbert Wańkowicz – ucz. kl.  II D -  GP w Pruchniku
  6. Kacper Halejcio – ucz. kl.  III A GP w Pruchniku
  7. Kamil Wojdyła  - ucz. kl. II E GP w Pruchniku
  8. Michał Makowiecki – ucz. kl. VI B SP Nr 1 w Pruchniku



Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tekst - K. Kos

Zdjęcia H. Stańko (CKSiT)

 

  Wejscia: 631