strona domowa
strona domowa
Jest szansa na tak długo oczekiwany remont!!!
środa, 04 kwietnia 2018 08:56

Jak podaje portal Rynek Infrastruktury Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie ogłosił przetarg na realizację inwestycji dotyczącej przebudowy i rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 881 na odcinku Kańczuga – Pruchnik. Według planów nową trasą mamy pojechać pod koniec 2019 roku.

 

Wieloletnie starania lokalnego samorządu o remont bardzo niebezpiecznej i zniszczonej drogi wojewódzkiej nr 881 w relacji Kańczuga - Pruchnik w końcu przynoszą oczekiwane efekty. Na roboty budowlane trzeba co prawda jeszcze poczekać, ponieważ ogłoszony przetarg przewiduje procedurę w systemie "zaprojektuj i wybuduj", więc przed rozpoczęciem prac wyłoniony wykonawca będzie musiał przygotować dokumentację projektową i uzyskać pozwolenie na budowę, niemniej jednak jest to bardzo duży postęp, który ucieszy zarówno kierowców korzystających codziennie z tego odcinka drogi jak i mieszkańców Gminy Pruchnik, a w szczególności Rozborza Długiego.

Obecnie planowana jest przebudowa na odcinku ok. 12 km z Kańczugi do Pruchnika (do cmentarza). Liczymy, że w kolejnym etapie uda się również przebudować odcinek przez Pruchnik, łącznie z ul. Jarosławską.

Więcej informacji na stronie http://www.rynekinfrastruktury.pl/ oraz Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie - http://www.pzdw.pl/

  Wejscia: 3385