strona domowa
strona domowa
11 września 2011 - Dożynki Gminne
środa, 14 września 2011 20:03

 

Uroczystą Mszą dziękczynną za zebrane plony którą odprawił ks. Dziekan Kazimierz Trelka rozpoczęły się uroczystości dożynkowe w gminie Pruchnik.

Barwny korowód dożynkowy: na czele ze Starostami Dożynek – panią Jolantą Łuc i panem Władysławem Rabczakiem, wierńczarki z poszczególnych sołectw, zaproszeni goście oraz mieszkańcy Pruchnika przemaszerowali przy dźwiękach kapeli na plac przy remizie OSP Nr3 w Pruchniku Górnym.

W części obrzędowej wystąpił zespół Pieśni i Tańca Pruchnik  wraz z kapelą z Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Pruchniku oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 2 z Pruchnika.

Licznie zgromadzona publiczność wysłuchała koncertu zespołu Zygi Jazz Band z Brzozowa.

Dożynki to jeden z najpiękniejszych dni w roku każdego rolnika. To radość odpoczynek po ciężkiej pracy. W okazałych i misternie wykonanych wieńcach dożynkowych, kryje się nie tylko radość z pomyślnie zakończonych żniw ale też wdzięczność za zbiory a przede wszystkim mozolna praca i codzienna troska mieszkańców wsi oraz ich głębokie przywiązanie do narodowej tradycji.

Cieszymy się bardzo, że tradycja w naszej gminie nie zanika i piękne wieńce  były ozdobą  tegorocznych  dożynek gminnych.

 

  Wejscia: 2040