strona domowa
strona domowa
Trwają kolejne prace zabezpieczające na Baszcie w Pruchniku
poniedziałek, 05 listopada 2018 12:41

W bieżącym roku Gmina Pruchnik kontynuuje rozpoczęte prace związane z zabezpieczeniem zabytkowej Baszty w Pruchniku. Pomimo długotrwałego procesu związanego z wyborem wykonawcy udało się pozyskać odpowiednie środki i podpisać umowę z wykonawcą -  Firmą Usługi Stolarsko – Budowlane Marek Kurpiel z Tyniowic. W ramach zadania pn.: „Wykonanie prac zabezpieczająco – remontowo- konserwatorskich baszty – pozostałości zespołu zamkowego w Pruchniku” zostaną wykonane następujące prace:
•    podmurowanie ścian
•    wykonanie opasek żelbetowych
•    wykonanie gzymsu (wieńca)
•    wykonanie zadaszenia zabezpieczającego.

Wartość brutto zaplanowanych prac to niespełna 208 tyś. zł, z czego 80 000 zł pochodzi ze środków Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, a pozostała kwota to środki własne Gminy Pruchnik. Wykonawca ma czas na wykonanie prac do dnia 30 listopada 2018 r.

 

  Wejscia: 1444