strona domowa
strona domowa
Zbiórki darów na terenie gminy - pierwsza partia leków i środków medycznych przekazana
piątek, 04 marca 2022 10:01

W dniu 03.03.2022 r. przekazaliśmy pierwszą część darów (leków i środków medycznych) do Specjalistycznego Psychiatrycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej im. prof. Antoniego Kępińskiego w Jarosławiu, który prowadzi i koordynuje zbiórkę, a następnie pakuje i wysyła transportem na Ukrainę.

Środki opatrunkowe, gazy, plastry, środki do dezynfekcji, syropy przeciwgorączkowe, igły i wiele, wiele innych.

Jest to efekt zbiórki zorganizowanej przez Urząd Miejski w  Pruchniku i OSP w Pruchniku Nr 3. Do zbiórki prowadzonej w CKSiT włączyło się wiele osób, również lokalne apteki LAFARMA i MEDEX udostępniły miejsce do zbierania leków.

Pracownicy Urzędu Miejskiego, Ośrodka Pomocy Społecznej, Zakładu Gospodarki Komunalnej, Środowiskowego Domu Samopomocy, Centrum Kultury, Sportu i Turystyki oraz pracownicy Komisariatu Policji w Pruchniku zorganizowali zbiórkę pieniężną, z której dochód również został przeznaczony na zakup leków i środków medycznych, które w dniu dzisiejszym przekazaliśmy.

Był to dopiero trzeci dzień zbiórki, ale pomoc jest naprawdę duża, dlatego dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i przekazywane dary!!!

Przypominamy akcję zbierania darów można wesprzeć w CKSiT w Pruchniku lub w lokalnych aptekach.

 

Więcej informacji o prowadzonych zbiórkach:

 

 

  Wejscia: 351