strona domowa
strona domowa
VI Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt o Puchar Burmistrza Pruchnika śladami Miłosza Wałacha
poniedziałek, 23 maja 2022 08:42

Już po raz szósty w Pruchniku odbył się Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Burmistrza Pruchnika. Tym razem z dopiskiem śladami Miłosza Wałacha - zawodnika Łomży Kielce grającego na wypożyczeniu w Torus Wybrzeże Gdańsk. Miłosz swoją przygodę z piłką ręczną zaczynał w Pruchniku w Uczniowskim Klubie Sportowym Jedynka.

W ceremonii otwarcia brali udział: Starosta Jarosławski Stanisław Kłopot (patronat honorowy zawodów), Dyrektor CKSiT w Pruchniku Krzysztof Łuc, Dyrektor SP Nr 1 w Pruchniku Magdalena Długosz oraz rodzice Miłosza Wałacha Marta i Grzegorz Wałachowie. Dekoracji drużyn podczas ceremonii zakończenia zawodów dokonywali: Katarzyna Kos – Wicedyrektor SP Nr 1 w Pruchniku oraz Marta i Grzegorz Wałach.

Turniej był rozgrywany przez dwa dni w sobotę 21 maja swoje mecze rozgrywały dziewczęta z rocznika 2009 i młodsze. Natomiast w niedzielę 22 maja miały miejsce zmagania dziewcząt z rocznika 2007 i młodsze. Mecze były zacięte i emocjonujące. Dostarczyły wielu emocji licznie zgromadzonym widzom. Tym razem Pruchnik nie był zbyt gościnny i zwyciężył w obydwu kategoriach wiekowych.

Oto wyniki turnieju:

Rocznik 2009 i młodsze:

 • Jedynka Pruchnik I – Jedynka Pruchnik II   23-6
 • JKS San Jarosław – Olszynka Dzikowiec 3-12
 • Weres Lubień Wielki (Ukraina) – Jedynka Pruchnik II  5-1
 • JKS SAN Jarosław – Jedynka Pruchnik 8-21
 • Olszynka Dzikowiec – Weres Lubień Wielki 5-2
 • Jedynka Pruchnik II – JKS SAN Jarosław 4-12
 • Jedynka Pruchnik – Weres Lubień Wielki 7-5
 • Jedynka Pruchnik II – Olszynka Dzikowiec 0-10
 • Weres Lubień Wielki – JKS SAN Jarosław 1-5
 • Olszynka Dzikowiec – Jedynka Pruchnik 3-8

Tabela końcowa:

 1. Jedynka Pruchnik    pkt. 12  bramki      59-22
 2. Olszynka Dzikowiec         9                  30-13
 3. JKS SAN Jarosław           6                  28-28
 4. Weres Lubień Wielki        3                 13-18
 5. Jedynka Pruchnik II        0                  11-50
 • najlepsza bramkarka Maria Gradowska – JKS SAN Jarosław
 • najskuteczniejsza zawodniczka – Karolina Rząsa - Olszynka Dzikowiec
 • najlepsza zawodniczka – Maja Kamińska – Jedynka Pruchnik
 • najmłodsza zawodniczka Turnieju – Zofia Potoczny - Jedynka Pruchnik
 • zawodniczki wyróżnione: Maria Michalska i Kinga Dietrich.

Skład drużyny z Pruchnika:
Maja Kamińska, Wiktoria Kiwacka, Anita Dyjak, Milena Wańkowicz, Kinga Dietrich, Lena Sosnowska, Julia Potoczny, Oliwia Szkoła, Milena Barszczak, Laura Piś, Sabina Zając, Lena Sosnowska, Maria Michalska, Milena Pszonak, Justyna Kędzior, Julia Czernikarz, Marcelina Sosnowska, Nikola Nasiewicz, Zosia Potoczny.

 


 

Rocznik 2007 i młodsze:

 • Weres Lubień Wielki (Ukraina) – JKS SAN Jarosław 13-3
 • Jedynka Pruchnik – Koliber Zarzecze 8-6
 • Handball Rzeszów – JKS SAN Jarosław 10-10 karne 2:3
 • Jedynka Pruchnik – Lubień Wielki 11-6
 • Koliber Zarzecze – Handball Rzeszów 16-8
 • JKS SAN Jarosław – Jedynka Pruchnik 8-16
 • Weres Lubień Wielki – Handball Rzeszów 13-4
 • JKS SAN Jarosław – Koliber Zarzecze  4-17
 • Handball Rzeszów – Jedynka Pruchnik 8-16
 • Koliber Zarzecze – Lubień Wielki 11-1

Tabela Końcowa:

 1. Jedynka Pruchnik    pkt. 12         bramki 50-24
 2. Weres Lubień Wielki        9                    33-29
 3. JKS SAN Jarosław           6                    25-53
 4. Handball Rzeszów           3                    28-54
 5. Koliber Zarzecze             0                    50-21  drużyna grała poza konkursem (starsze zawodniczki)
 • najlepsza bramkarka - Olesia Andruszko- Weres Lubień Wielki
 • najskuteczniejsza zawodniczka – Amelia Szczerek – JKS San Jarosław
 • najlepsza zawodniczka – Oliwia Malec – Jedynka Pruchnik
 • zawodniczki wyróżnione: Izabela Stańko, Martyna Pakuła, Antonina Kochanowicz

Skład drużyny z Pruchnika:
Oliwia Malec, Izabela Stańko, Antonina Kochanowicz, Martyna Pakuła, Maja Podolak, Maja Kamińska, Wiktoria Kiwacka, Vanessa Bielka, Nikola Mielniczek, Anita Dyjak

Zawody sędziowali: Sylwia Strzębała, Annamaria Musakowa, Stanisław Olszański i Jakub Wańkowicz.
Opieka medyczna: Robert Pszonak

Bardzo dziękuję sponsorom, Burmistrzowi Pruchnika Wacławowi Szkoła, Staroście Jarosławskiemu Stanisławowi Kłopotowi Dyrektorowi CKSiT Krzysztofowi Łuc, Dyrekcji SP 1 Pruchnik Magdalenie Długosz i Katarzynie Kos, pracownikom SP 1 Pruchnik Edycie Kochanowicz, Alinie Szykuła, Bogdanowi Sikorskiemu, Karolowi Pszonakowi, Lidii, Flak Annie Stawarskiej oraz paniom z kuchni.

Gorąco dziękuję drużynie KS Weres Lubień Wielki z Ukrainy wraz z trenerem Wiktorem Faryniakiem za udział w turnieju pomimo wszelakich trudności.

Szczególne podziękowania kieruję do rodziców którzy gościli w swoich domach zawodniczki z Ukrainy Państwu Halinie i Krzysztofowi Stańko, Beacie i Bartłomiejowi Kamińskim, Magdalenie i Jackowi Pakuła, Sylwii i Piotrowi Kędzior, Ewelinie i Robertowi Pszonak.

 

Tekst - W. Wańkowicz

Zdjęcia - organizator

 

  Wejscia: 237