strona domowa
strona domowa
79.Tour de Pologne zagości w Pruchniku
środa, 20 lipca 2022 05:10

Już za kilkanaście dni (30.07.2022 r.) rozpocznie się 79 edycja wyścigu kolarskiego Tour de Pologne - największego sportowego wydarzenia w Polsce. W środę 3 sierpnia br. wyścig przejedzie również przez Pruchnik, dzięki czemu będzie możliwość obejrzenia zmagań kolarzy z naprawdę bliska.

Będzie to V etap wyścigu z Łańcuta do Rzeszowa, który do Pruchnika przyjedzie ok. godz. 14:00 – 3.08.2022 r. Wyścig wjedzie na teren gminy w miejscowości Jodłówka drogą powiatową tzw. Bramą Bieszczad, następnie przejedzie ulicami - Bieszczadzką, Kańczudzką, Jana Pawła II i Jarosławską w kierunku Woli Węgierskiej.

To jednak nie jedyny etap, goszczący w naszej okolicy, ponieważ w poniedziałek 1 sierpnia podczas  III etapu Kraśnik, Powiat Kraśnicki – Przemyśl wyścig zagości w Jarosławiu.

Będzie to niezwykłe widowisko i wydarzenie sportowe, które nie codziennie możemy oglądać, dlatego zachęcamy do kibicowania, ale również do rozważnej i odpowiedzialnej postawy w dniu wyścigu, ponieważ na ok. godzinę zostanie wstrzymany ruch pojazdów na w/w odcinkach dróg. Prosimy, aby w tym czasie stosować się do poleceń służb i nie wjeżdżać na trasę wyścigu.

Poniżej materiały informacyjne, w tym opis tras i filmy przedstawiające charakterystykę poszczególnych etapów.

 

 

ETAP V - informacje oraz prezentacja trasy

 

Prezentacja trasy całego 79.Tour de Pologne w TVP Sport 2021 r. - V etap przez Pruchnik od 29 minuty - trasa V etapu uległa zmianie w 2022 r. ze względu na remont drogi Pruchnik - Kramarzówka - Helusz


 

  Wejscia: 1013