strona domowa
strona domowa
W środę 3 sierpnia br. w Pruchniku wystapią utrudnienia w ruchu w związku z wyścigiem Tour de Pologne
piątek, 22 lipca 2022 12:28

Informuję mieszkańców, że w dniu 3 sierpnia br. przez teren Gminy Pruchnik przejedzie wyścig kolarski 79. Tour de Pologne. W związku z tym podczas przejazdu kolarzy należy spodziewać się utrudnień w ruchu drogowym w obrębie trasy wyścigu. Poniżej przedstawiamy wykaz miejsc, w których wystąpią utrudnienia na terenie gminy.


 

03.08.2022 ETAP 5 – Łańcut – Rzeszów

Kolarze wjadą do gminy Pruchnik od strony Huciska Nienadowskiego w m. Jodłówka drogą powiatową Nr 1777 tzw. „Bramą Bieszczad”, następnie przejadą przez Pruchnik ulicami Bieszczadzką, Kańczudzką, Rynek, Jana Pawła II, Jarosławską i Węgierską a dalej w kierunku Woli Węgierskiej i Krzywczy.

Przyjazd wyścigu, w zależności od tempa i średniej prędkości zaplanowano pomiędzy 13:56 a 14:04, jednak rzeczywisty czas przyjazdu może ulec niewielkiej zmianie.

W związku z powyższym trasa przejazdu zostanie całkowicie wyłączona z ruchu na ok. godzinę przed planowanym przyjazdem wyścigu.

Apelujemy do wszystkich mieszkańców i osób korzystających z dróg o bezwzględne podporządkowanie się poleceniom osób kierujących ruchem i zachowanie szczególnej ostrożności, w tym nie wjeżdżanie na trasę wyścigu, po zamknięciu ruchu.

Więcej informacji na temat wyścigu znajdą Państwo tutaj oraz na stronie organizatora wyścigu https://www.tourdepologne.pl

 

Burmistrz Pruchnika

Wacław Szkoła

  Wejscia: 778