strona domowa
strona domowa
Nowy maszt przy Urzędzie Miejskim w Pruchniku w ramach programu „Pod Biało Czerwoną”
czwartek, 10 listopada 2022 13:45

Na Pruchnickim Rynku powstał nowy maszt flagowy, zakupiony w ramach programu „Pod Biało Czerwoną”, nad którym honorowy patronat objął Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki.

W pierwszym etapie Gmina Pruchnik zgłosiła się do udziału w projekcie, następnie dzięki głosom mieszkańców zakwalifikowała się do drugiego etapu czyli zakupu masztu i flagi. Nowy maszt, jest okazały i znacznie wyższy od poprzedniego, ponieważ ma 14 m wysokości.

Dziękujemy mieszkańcom za udział w głosowaniu, a organizatorom akcji z Premierem Mateuszem Morawieckim na czele za ufundowanie jego zakupu.

Hasłem akcji jest:

Niech maszty z biało-czerwoną rozsiane w całym kraju pokażą nasze przywiązanie do Polski, którą mamy nie tylko w sercu, ale chcemy się nią podzielić budując wspólnotę Rzeczypospolitej. Zapraszam wszystkich do kampanii ,,Pod biało-czerwoną”.

Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki

 

  Wejscia: 536