strona domowa
strona domowa
Dni Ubezpieczonego w ZUS 8 - 12 Października 2012 r.
piątek, 28 września 2012 12:00

 

Dni Ubezpieczonego w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych odbędą się w drugim tygodniu października (8-12 października). Tego dnia zapraszamy do placówek ZUS wszystkich zainteresowanych swoją przyszłą emeryturą, wpływającymi składkami na ubezpieczenie społeczne, zasadami oskładkowania działalności gospodarczej, kontaktem z ZUS drogą elektroniczną. W godzinach od 9 do 14 czekać będą eksperci, którzy odpowiedzą na pytania i wyjaśnią wszystkie wątpliwości. Specjalnie na to wydarzenie przygotowane zostały materiały informacyjne - ulotki i poradniki.

Z przeprowadzanych badań wynika, że my, ubezpieczeni, jesteśmy najliczniejszą, ale i najmniej świadomą swoich praw i obowiązków grupą klientów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. W czasie trwania Dni Ubezpieczonego chcemy pokazać, że kontakt osób, które nie pobierają w ZUS żadnego świadczenia, a perspektywa emerytury jest dla nich wciąż bardzo odległa - jest mimo to bardzo przydatny.

Motywem przewodnim Dni Ubezpieczonego będzie konto ubezpieczonego w ZUS: miejsce, do którego wpływają nasze składki, gdzie są co roku waloryzowane i z którego kiedyś wypłacana będzie nasza emerytura. Czy mój pracodawca odprowadza za mnie składki we właściwej wysokości? Czy nie ma jakiś zaległości? Jaki jest stan mojego subkonta w ZUS, na które wpływają dodatkowe środki po zmniejszeniu w ubiegłym roku części strumienia składki kierowanego do OFE? Na jak wysoką emeryturę mogę liczyć w przyszłości? Dla osób, które nie będą mogły osobiście odwiedzić placówki ZUS, przewidziano dyżury telefoniczne specjalistów ZUS oraz czaty z ekspertami. Wszystkie materiały informacyjne oraz szczegółowy harmonogram „Dni Ubezpieczonego” na stronie internetowej www.zus.pl.

Wszyscy nasi klienci-ubezpieczeni będą mieli okazję zapoznać się z bardzo przydatnym narzędziem do kontrolowania stanu konta w ZUS, jakim jest Platforma Usług Elektronicznych (PUE). Zachęcam wszystkich do zalogowania się na pue.zus.pl, złożenia wniosku o profil PUE. Podczas wizyty w ZUS będzie można taki profil zaufać i później już na bieżąco korzystać z dostępu do spersonalizowanego konta ubezpieczonego na PUE. Taką możliwość szybkiego i komfortowego kontaktu z ZUS wybrało już 22 tysiące Polaków.

Dla osób, które w dniach od 8 do 12 października odwiedza placówki ZUS dodatkowo przygotowano też ulotki dotyczące spraw osób ubezpieczonych m.in. zasad opłacania składek od osób będących pracownikami czy zleceniobiorcami, możliwości podlegania ubezpieczeniom przez nianie czy członkostwa w OFE.

Małgorzata Bukała
Rzecznik prasowy
Oddziału ZUS w Rzeszowie

 

  Wejscia: 1841