strona domowa
strona domowa
Strażak Roku 2012
wtorek, 16 października 2012 12:32

 

W wyniku przeprowadzonego, przez gazetę codzienną Nowiny 24, Plebiscytu „STRAŻACY NA MEDAL 2012”, Strażakiem Roku 2012 wybranym przez kapitułę konkursu został druh Bogdan Wrzuszczak – Naczelnik Jednostki OSP Nr I w Pruchniku.

 

Gazeta Nowiny24 w wydaniu z dnia 15 października 2012 r.  pisze: „Pan Bogdan pełnił w ochotniczej straży wiele funkcji. Był gospodarzem i kierowcą wozu bojowego, naczelnikiem i wiceprezesem. Bierze udział w każdej akcji na terenie gminy Pruchnik. Także poza jej granicami, jak podczas licznych akcji usuwania skutków powodzi w Podkarpackiem. Uhonorowany wieloma odznaczeniami, m.in. złotym medalem Prezydenta RP i złotym medalem Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP.

Przez ponad 40 lat służby w OSP działał na rzecz rozbudowy jednostki. Starał się o pieniądze na sprzęt, mundury, rozbudowę remizy-świetlicy.”

 

  Wejscia: 1945