strona domowa
strona domowa
Mecz pokazowy tenisa stołowego
poniedziałek, 25 lutego 2013 19:04

 

W czwartek 21 lutego 2013 r. o godz. 10:00 w hali sportowej w Pruchniku odbył się pokazowy mecz tenisa stołowego z udziałem zawodników superligi PKS FRAC Kolping Jarosław – Wang Zeng Yi, Vitali Nekhviadovich, Kamila Dziukiewicza.

Mecz zaszczycił swoją obecnością Prezes PKS FRAC Kolping Jarosław ks. prał. Andrzej Surowiec - Archiprezbiter Jarosławski.

Spotkanie dla fanów celuloidowej piłeczki zorganizowane zostało przez Burmistrza Pruchnika. W gronie kibiców zasiedli Burmistrz Pruchnika - Wacław Szkoła wraz z zastępcą Stanisławem Kłopotem, Dyrektor Gimnazjum w Pruchniku – Adam Olejarz.

Witając wspaniałych gości Pan Wacław Szkoła podziękował za przyjęcie zaproszenia i przyjazd do Pruchnika dzięki czemu będziemy mieli możliwość obejrzenia „na żywo” popisów mistrzów grających na najwyższym poziomie.

Po raz pierwszy w Pruchniku wystąpił aktualny Mistrz Polski. W swoim wystąpieniu Burmistrz wyraził również nadzieję iż ten pokaz odnowi tradycję tenisa stołowego w Pruchniku, oraz zaszczepi idee jego uprawiania wśród mieszkańców, zwłaszcza tych najmłodszych.

Następnie głos zabrał Prezes PKS FRAC Kolping Jarosław – ks. prał. Andrzej Surowiec - Archiprezbiter Jarosławski, Proboszcz parafii pw. Chrystusa Króla, przy której to funkcjonuje Parafialny Klub Sportowy oraz Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga. Ksiądz Prałat wyraził radość z zorganizowanego spotkania, tym bardziej że ziemia pruchnicka jest mu bliską gdyż była to jego pierwsza parafia w życiu kapłańskim. Przybliżył nam działalność PKS Kolping – klubu który prowadzi działalność w pięciu sekcjach: tenis stołowy, kajakarstwo, strzelectwo, turystyka rowerowa-kolarstwo i sekcja upowszechniania sportu. Obecnie w Klubie działa także sekcja judo i kilka nowych dyscyplin. Chlubą klubu jest sekcja tenisa stołowego która bierze udział w rozgrywkach superligi i posiada światowej klasy zawodników:

  • Wang Zeng Yi – polak pochodzenia chińskiego, aktualny mistrz Polski, członek kadry narodowej, uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Londynie, drużynowy mistrz polski z Bogoria Grodzisk Mazowiecki, srebrny medalista MP Seniorów w singlu i srebrny w deblu w parze z Lucjanem Błaszczykiem
  • Vitali Nekhviadovich – białorusin, 6-cio krotny indywidualny mistrz Białorusi, dwukrotny drużynowy wicemistrz Europy, siódme miejsce w DMŚ w 2010 roku oraz 1/16 finału w grze podwójnej w IMŚ 2009 i 2007 r.
  • Kamil Dziukiewicz – trener/zawodnik, medalista mistrzostw województwa w każdej kategorii wiekowej.

Na zakończenie ks. Surowiec podziękował za zaproszenie i możliwość pokazania jak pasjonujący i ciekawy jest ten sport, jaka perfekcje można w nim osiągnąć.

Następnie odbył się pokaz w wykonaniu zaproszonych zawodników poprzedzony  rozgrzewką podczas której zawodnicy prezentowali różne techniki gry, trzymania rakietek oraz techniki odbić. Nie brakło elementów humorystycznych i zwykłej sportowej zabawy popartej oczywiście wspaniałymi umiejętnościami.

Można było spróbować własnych sił i osobiście zmierzyć się z mistrzami i otrzymać pamiątkową piłeczkę podpisaną przez mistrza Polski.

Na zakończenie odbyło się przekazanie koszulek reprezentacji Polski Panu Wacławowi Szkole i reprezentacji Białorusi Panu Stanisławowi Kłopotowi. Pan Wacław Szkoła swoją koszulkę przekazał Izbie Pamięci Gimnazjum Publicznego w Pruchniku. Koszulka Białorusi znajdzie miejsce w siedzibie sekcji tenisa stołowego która powstanie przy OSP Nr 3 w Pruchniku. Kibice obecni na meczu otrzymali pamiątkowe piłeczki z podpisem Wang Zeng Yi.

Miejmy nadzieję że to spotkanie z wielkim tenisem stołowym nie będzie ostatnim a wręcz przeciwnie stanie się początkiem – może w przyszłości z udziałem zawodników z Pruchnika którzy również będą prezentowali najwyższy światowy poziom.

 

  Wejscia: 2748