Wyniki eliminacji Gminnych XV Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży pod hasłem "Twoja wiedza i czujka czadu w domu, tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu"
niedziela, 10 marca 2013 19:54

Eliminacje gminne XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem: „Twoja wiedza i czujka czadu w domu, tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu” odbyły się w dniu 28 lutego 2013 r. w Świetlicy Urzędu Miejskiego w Pruchniku.

Organizatorem konkursu jest Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej we współpracy z Wydziałem Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędów Wojewódzkich.

Czad jest gazem silnie trującym, bezbarwnym i bezwonnym, bardzo niebezpiecznym, zwanym „cichym zabójcą”. To pokazuje jak ważne jest uczenie właściwego zachowania i prawidłowego postępowania już od najmłodszych lat.

Celem konkursu jest uświadomienie dzieciom i młodzieży jakie zagrożenie niesie za sobą wystąpienie tlenku węgla (czadu) i jak można się przed nim ustrzec.

Jury, w skład którego weszli:

• mgr Tomasz Modras
  • mgr Zdzisława Dybisz – Kubas
  • mgr Magdalena Poziemska
  • mgr Agnieszka Błachuta
  • mgr Ewa Barszczak
  • mgr inż. Piotr Dragan

po dokonaniu oceny prac plastycznych wybrało po 5 najlepszych z każdej kategorii:

I grupa wiekowa uczniowie klas I-III szkoły podstawowej

1. Aleksandra Gruszecka - Szkoła Podstawowa Nr 1 w Pruchniku
  2. Katarzyna Olejarz - Szkoła Podstawowa Nr 1 w Pruchniku
  3. Gracjan Wojtowicz - Szkoła Podstawowa Nr 1 w Pruchniku
  4. Klaudiusz Jarosz - Szkoła Podstawowa w Jodłówce
  5. Oliwia Serafin - Szkoła Podstawowa w Jodłówce

II grupa wiekowa uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej

1. Dominik Piś - Szkoła Podstawowa Nr 1 w Pruchniku
  2. Patrycja Moskwa - Szkoła Podstawowa Nr 1 w Pruchniku
  3. Kamila Płaza - Szkoła Podstawowa Nr 1 w Pruchniku
  4. Daniel Wieliczko - Szkoła Podstawowa Nr 1 w Pruchniku
  5. Karolina Kowalczyk - Szkoła Podstawowa Nr 1 w Pruchniku

III grupa wiekowa: uczniowie gimnazjum

1. Patrycja Świrk - Gimnazjum w Rozborzu Długim
  2. Celina Kołodziej - Gimnazjum Publiczne w Pruchniku
  3. Weronika Jarosz - Gimnazjum Publiczne w Pruchniku
  4. Anna Kazub - Gimnazjum Publiczne w Pruchniku
  5. Dariusz Kopeć - Gimnazjum Publiczne w Pruchniku

Prace w/w uczniów zostały przekazane do oceny przez powiatową komisję, posiedzenie Centralnej Komisji Konkursowej odbędzie się 14 czerwca 2013 r.

Centralna Komisja Konkursowa wybierze spośród wszystkich prac nadesłanych z województw po trzy najlepsze prace w czterech kategoriach oraz cztery wyróżnienia. Lista laureatów ukaże się na w czerwcu na stronie www.straz.gov.pl oraz na łamach „Przeglądu Pożarniczego”.

Zwycięzcy otrzymają cenne nagrody i dyplomy, które zostaną wręczone w placówkach oświatowych podczas inauguracji nowego roku szkolnego we wrześniu 2013 r.

Burmistrz Pruchnika składa wszystkim uczestnikom, biorącym udział w konkursie, organizatorom oraz gronu nauczycielskiemu, zasiadającemu w jury, serdeczne podziękowania.