strona domowa
strona domowa
Złożenie kwiatów na grobie gen. Marka Papały
środa, 30 października 2013 10:59

W dniu 30 października 2013 r. o godz. 10.00 na Cmentarzu komunalnym w Pruchniku, delegacja podkarpackich policjantów wspólnie z przedstawicielami lokalnego samorządu, złożyła kwiaty na grobie zamordowanego generała Marka Papały - Komendanta Głównego Policji w latach 1997 -1998. Generał Marek Papała zginął tragicznie 25 czerwca 1998 roku.

W imieniu Komendanta Głównego Policji, na grobie Generała wieńce złożyli inspektor Kazimierz Mruk - Zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji, Pan Waldemar Szumny - pełnomocnik marszałka z Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego, Pan Piotr Skworzec – pełnomocnik wojewody z Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego, asp. sztab. Józef Bąk - Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego Niezależnych Samorządnych Związków Zawodowych Policjantów w Rzeszowie, młodszy inspektor Grzegorz Śmiech - Komendant Powiatowy Policji w Jarosławiu oraz Kierownik Posterunku Policji w Pruchniku asp. sztab. Wojciech Mikłasz.

Wiązanki na grobie złożyli również przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Pruchniku -  Burmistrz Pruchnika – Pan Wacław Szkoła wraz z Sekretarzem Gminy – Panem Robertem Grządzielem.

Wartę honorową przy grobie generała pełnili policjanci z kompanii honorowej podkarpackiej Policji.

Modlitwie za duszę Zmarłego przewodniczył ks. Janusz Mączka - kapelan przemyskiej policji.

W uroczystości uczestniczył Jan Papała - ojciec Zmarłego wraz z rodziną.

 

 

 

  Wejscia: 1825