strona domowa
strona domowa
"Człowiek który odmienił świat"
poniedziałek, 14 kwietnia 2014 21:12

W niedzielę 13 kwietnia 2014 r. w Centru kultury Sportu i Turystyki mieliśmy możliwość podziwiania zorganizowanego w ramach XVII Teatralnych Misteriów Wielkopostnych wyjątkowego spektaklu muzycznego pn. "Człowiek który odmienił świat",z okazji zbliżającej się kanonizacji Jana Pawła II, w wykonaniu zespołu EQUALE i grupy tanecznej z CKSiT,. Trwające około godziny przedstawienie stanowiło wyjątkową syntezę sztuk, zapewniając widzom niecodzienne doznania. W spektaklu podstawową rolę odgrywają bowiem utwory muzyczne, gra świateł oraz taniec, budzi to w odbiorcy niemałe emocje. Utwory są poprzedzone introdukcją dotyczącą życia Karola Wojtyły ukazujące najważniejsze etapy jego ziemskiej drogi, które wpłynęły na decyzję uznania papieża świętym.

W ramach XVII Teatralnych Misteriów Wielkopostnych odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszą PALMĘ WIELKANOCNĄ organizowanego przez Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Pruchniku komisja przyznała:

I miejsce

  • Dawid Zając i Wojciech Wojdyło
  • Julia i Szymon Witko
  • Szkoła Podstawowa Nr 1 w Pruchniku

II miejsce

  • Kacper Kwiecień

III miejsce

  • Anna Kochanowicz
  • Oliwia Maciewicz

Nagrody zwycięzcom wręczyli Burmistrz Pruchnika Wacław Szkoła oraz Dyrektor CKSiT w Pruchniku Halina Wojdyło.

 

 

 

  Wejscia: 1251