strona domowa
strona domowa
ŚWIĘTO STRAŻAKA
poniedziałek, 05 maja 2014 20:05

W sobotę 3 maja, w 223 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz w Święto Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, w Pruchniku odbyły się uroczyste obchody Strażackiego Święta.

Uroczystość rozpoczęła uroczysta Msza Św. w intencji strażaków w kościele parafialnym p.w. Św. Mikołaja Biskupa w Pruchniku pod przewodnictwem Ks. dziekana Kazimierza Trelki. Następnie kolumna złożona ze Strażackiej Orkiestry Dętej, pocztów sztandarowych, delegacji strażaków z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy, przedstawicieli Urzędu Miejskiego i Rady Miejskiej w Pruchniku oraz zaproszonych gości przeszła pod pomnik Grunwaldu w Pruchniku, gdzie złożone zostały okolicznościowe wiązanki i znicze.

Delegacja na czele z Prezesem Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Pruchniku druhem Marianem Romanikiem i Burmistrzem Pruchnika Panem Wacławem Szkołą, złożyła również kwiaty na grobie gen. Marka Papały oraz zasłużonych dla pożarnictwa strażaków.

W uroczystości udział wzięli m. in. Ks. dziekan Kazimierz Trelka, Poseł na Sejm RP Mieczysław Golba, Wicestarosta Powiatu Jarosławskiego – Pan Józef Szkoła, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Jarosławiu – Pan Stanisław Górski, Dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Jarosławiu – Pan Zygmunt Jasiłek, Strażacka Orkiestra Dęta pod przewodnictwem Kapelmistrza - Pana Zbigniewa Bratkowskiego oraz przedstawiciele jednostek OSP z terenu gminy.

Podczas uroczystości odbyło się również wręczenie medali za zasługi dla pożarnictwa oraz odznak za wysługę lat druhom z jednostek OSP z terenu gminy.

 

  Wejscia: 1475