strona domowa
strona domowa
Lubella inspiruje i edukuje
czwartek, 23 lutego 2017 06:56

Klasa III c Gimnazjum Publicznego w Pruchniku wraz z p. Beatą Gomułką realizowała projekt „Lubella inspiruje i edukuje”. Celem programu była edukacja gimnazjalistów w zakresie roli produktów zbożowych w codziennej diecie oraz nauka prawidłowego komponowania posiłków. Uczniowie poznali zasady prawidłowego żywienia, zmierzyli się z grą szkolną i zintegrowali podczas wspólnego odkrywania tajników sztuki kulinarnej w praktyce. Klasa wzięła także udział w konkursie  „Uwielbiam gotować z Lubellą”.

Na konkurs napłynęło blisko 1000 zgłoszeń z całej Polski. Miło nam poinformować, że klasa została jednym z 3 laureatów konkursu. Jury było pod ogromnym wrażeniem kreatywności i zaangażowania uczniów, ich pomysłu na autorskie danie oraz staranności wykonania pracy. W nagrodę w szkole odbyły się warsztaty prowadzone przez szefa kuchni Piotra Ceranowicza - finalisty programu Top Chef i fotografa Macieja Zaczka. Gimnazjaliści dowiedzieli się nie tylko jak przygotować wartościowe, pomysłowe i urozmaicone posiłki, ale również jak profesjonalnie uwieczniać na zdjęciach swoje kulinarne dzieła. Klasa otrzymała także bon finansowy o wartości 1500 zł.

 

 

  Wejscia: 411